مورخه دهم تیرماه 1394

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز،دهمین جشنواره استانی امتنان از کارآفرینان برتر به همت مجمع هم اندیشان صنعت و معدن شهرستان آمل و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران و با حضور مشاور عالی رییس جمهور ، نماینده مردم آمل در مجلس و مسئولان استانی و شهرستانی در سال همایش های دانشگاه شمال آمل برگزار شد.

اکبر ترکان، مشاورعالی رییس جمهور در این مراسم با بیان این که کارآفرینان در صحنه واقعی اقتصاد هستند و آن چه آن ها منتقل می کنند برای ما آموزه است، گفت: ارائه راهکارهای لازم مستلزم آسیب شناسی درست بوده که تسهیلاتی به اقتصاد داده می شود برای چرخش آن کافی نیست.

وی با اشاره به این که گردش پول در سیستم اقتصادی کشور کافی نبوده و پول ها در نقاطی حبس شده است، بیان داشت: در حوزه بانکی بخش ناسالم باید تحت پیگرد قرار گیرد تا قسمت اصیل و درست آن آسیب نبیند.

ترکان با تاکید بر این که رکودی که با آن مواجه هستیم به سبب کمبود تقاضا است که وقتی قدرت خرید مردم کم می شود تقاضای کل پایین می آید، تصریح کرد: تسهیل صادرات امری ضروری بوده که باید به آن توجه شده و افزایش قدرت خرید سبب تحریک تقاضا می شود تا مردم بتوانند خرید کنند که فروش اعتباری به خروج از رکود کمک می کند.

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس در این مراسم ، خاطرنشان کرد: در برنامه پنج ساله آمده است بانک های کشور باید ساختار خود را اصلاح و تغییر دهند که هیچ اتفاقی در بانک ها نیافتاده و خود بانک ها رقیب واحدهای تولیدی شدند.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور با بیان این که این ستاد ترکیبی از مسئولان در سطح بالای کشوری دستورات و مصوباتی دارد که اجرا نشده و بانک ها حاضر به همکاری برای وصول معوقات نیستند، گفت: کسانی که معوقات درشت دارند کارشناسان پول گرفته و قیمت وثیقه را غیرواقعی اعلام کردند.

وی، تصریح کرد: کارخانجات ما برای تولید آماده بوده ولی چون به داد آنان نرسیدند در حال تعطیلی هستند که همگان باید اهتمام ارزنده ای در راستای حمایت داشته باشند.

محمد محمدپورعمران، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در این مراسم با بیان این که با وجود پهناوربودن کشور، تعدد افکار و تضاد منافع باید راهکاری پیدا کنیم تا همدلی و همزبانی محقق شود، گفت: باید برای توسعه اقتصادی همدل بوده که اگر اتفاقی نیافتد زیرساخت های لازم ایجاد نمی شود.

وی با اشاره به این که اگر بتوانیم بخش خصوصی را میدان دار صنعتی شدن کنیم استراتژی توسعه موج صنعتی شدن محقق می شود، بیان داشت: ارتقای بخش خصوصی باید در عمل باشد که دولت و ملت تکالیفی برعهده دارند.

محمدپورعمران با تاکید بر این که دولت تدبیر و امید جهت گیری صحیحی را اتخاذ کرده که با وجود تحریم ها ، امیدها به سبب ثبات افزایش یافته است، افزود: رانت زدایی، توسعه صادرات و عدم استقراض از بانک از اقدامات صحیح بوده که باید نظام بانکی کشور اصلاح شود.

نصرالله صدرزاده، رییس خانه صنعت و معدن مازندران در این مراسم با بیان این که سال های سال که در مازندران زندگی می کنیم صنعت و معدن از ضعف کلی برخوردار بود که در چند سال اخیر به نقطه مطلوبی رسیده است، گفت: بخش عمده ای از کارخانجات صنعتی و معدنی مازندران به سبب کمبود نقدینگی تعطیل شده است.

وی، خاطرنشان کرد: بانک ها هنوز به این نقطه نرسیدند کار نیاز به همکاری همه جانبه دارد و باید دست در دست هم دهیم تا پیشرفت را نهادینه کرده و به نقطه خوبی برسیم.

شهرام ابراهیمیان، معاون اجتماعی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران در این مراسم با بیان این که جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر مازندران به دنبال شناسایی کارآفرینان برتر و معرفی آنان به عموم مردم و جوانان است، گفت: افراد معرفی شده گلچینی از کارآفرینان استان بوده که در روند داوری به عنوان برتر انتخاب شدند که نام واقعی این جشنواره تلاش و رقابت برای خدمت و تولید است.

وی با اشاره به این که 970 نفر از کارآفرینان به صورت داوطلبانه شرکت و 15 نفر به عنوان کارآفرین برتر استان انتخاب شدند، افزود: امیدواریم برگزیدگان برتر به عنوان الگو و راهنمایی ارزنده در این عرصه درخشیده و گام های ارزشمندی بردارند.

سید مجتبی رضوی، عضو هیات رییسه مجمع هم اندیشان صنعت و معدن آمل در این مراسم با بیان این که با توجه به تدابیر دولت تدبیر و امید باید وضعیت آینده بهتر از گذشته باشد، گفت: باید تلاش شود تا صنایع کوچک در رشد اقتصادی اثرگذار باشند.

رضوی با اشاره به این که اقتصاد در حال جراحی بوده که باید به صنعت توجه ویژه ای داشته باشیم که وظیفه عمومی است، خاطرنشان کرد: مهم ترین عامل بیماری اقتصاد بانک ها هستند که توانایی برخورد با عمده بدهکاران را ندارند و به واحدهای صنعتی گیر می دهند.

 عضو هیات رییسه مجمع هم اندیشان صنعت و معدن آمل، تصریح کرد: در شرایط سخت و استثنایی قرار داریم که باید اهتمام و حمایت های ارزنده ای صورت گیرد.

گفتنی است؛ مدیران عامل شرکت های تکامل غذا، لوله و اتصالات وحید، آسیاب طلایی، فرآورده های گوشتی کاله، دیرگداز مازندران، مازیار صنعت، بهار نارنج ، تعمیرات صنایع نیروگاهی صنیر، نرم افزار، راهبران بندر فریدونکنار، فرآورده های لبنی صالح آمل، کیسه کاسپین، آنتی بیوتیک سازان ایران، دوشه هراز ، آرین سینا و دبستان غیرانتفاعی شکوه دانش به عنوان کارآفرینان برتر استان مازندران معرفی شدند.

آقای یوسف حیدری راد و آقای امین باباجان زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مازیار صنعت در مراسم فوق شرکت داشتند.

 

بستن